Dlaczego platforma WEBFLEET to wygoda dla kierowców i pracowników biurowych?

Kluczem do sprawnej i wydajnej pracy w każdej firmie jest wymiana informacji, jeśli z jakiś powodów ich informacji trwa długo, to powoduje to różne komplikacje i opóźnienia. Ma to także duże znaczenie w przypadku firm transportowych, w których bezpośrednia komunikacja z kierowcą ma bardzo duże znaczenie dla efektywności zarządzania przejazdami. Bardzo pomocne w takiej komunikacji, ale też i usprawnieniu innych procesów, są systemy telematyczne do zarządzania flotą, wśród których niewątpliwie swoimi możliwościami wyróżnia się WEBFLEET firmy TomTom.

Monitoring na mapie

Wiedza o tym, gdzie znajdują się wszystkie firmowe samochody i co w danym momencie robią jest niezwykle przydatna do tego, żeby sprawnie nimi zarządzać. A właśnie to między innymi umożliwia platforma WEBFLEET, prezentując wszystkie te informacje na szczegółowych mapach. Użytkownicy mają do dyspozycji między innymi mapy satelitarne i Google Street View, system pozwala także na tworzenie spersonalizowanych stref geograficznych. Te są niezwykle przydatne jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, można bowiem na przykład ustawić alarmy, jeśli któryś z pojazdów taką strefę opuści. Dodatkowo monitoring dostarcza szeregu informacji o czasie i trasach przejazdów, które później można szeroko analizować w celu poprawy wydajności działania firmy.

Planowanie tras

Dla firm transportowych kluczowe znaczenie ma szybkie i sprawne dostarczenie ładunku do miejsca docelowego. Jednak często w podróży pojawiają się nieprzewidziane okoliczności, takie jak na przykład roboty drogowe, korki czy objazdy. Dzięki możliwościom systemu WEBFLEET takie sytuacje nie będą już problemem, bowiem posiada on możliwość wyznaczania i planowania optymalnych tras, z uwzględnieniem różnych dodatkowych warunków. System pozwala także na tworzenie kilku alternatywnych tras przejazdów, i wszystko to w czasie rzeczywistym. Bezpośrednia komunikacja z kierowcą pozwala dyspozytorom przesyłać wszelkie zmiany bezpośrednio do pojazdów, dzięki czemu można na bieżąco dostosowywać przejazdy do panujących na drogach warunków.

Tachografy

Jedną z największych zalet tego systemu, mającą ogromny wpływ na wygodę zarówno pracowników biurowych jak i kierowców, jest zdalne odczytywanie danych z elektronicznych tachografów. Samochody, które nie mają takiej możliwości, muszą się co jakiś czas pojawić w bazie, w celu ręcznego pobrania niezbędnych informacji, a później ich obrobienia. Pochłania to czas kierowców, generuje dodatkowe koszty przez niepotrzebną jazdę, a także angażuje personel biurowy, który musi ręcznie posprawdzać informacje z niekiedy kilkuset pojazdów. Dodatkowo mając te dane na bieżąco, można znacznie lepiej planować wykorzystanie pojazdów i ich załóg. Dyspozytorzy mogą szybko sprawdzić, kto może jak długi czas jechać do swojej obowiązkowej przerwy, i na tej podstawie przydzielać kolejne zadania.

Harmonogram serwisowy

Pilnowanie stanu technicznego swojej floty ma ogromne znaczenie dla kosztów ponoszonych na obsługę pojazdów. Dotyczy to przede wszystkim zużycia paliwa – sprawne auta będą mniej paliły, ale też zapobiegania kosztownym usterkom. Jednak przy większej ilości pojazdów ręczne zarządzanie przeglądami jest mocno niewygodne, i tu znów z pomocą przychodzi platforma WEBFLEET. Posiada ona bowiem zaawansowany harmonogram serwisowy, który bardzo pomaga pracownikom w pilnowaniu wszystkich terminów związanych z kontrolą stanu technicznego floty. Jedną z jego istotnych zalet jest możliwość pobierania informacji o usterkach bezpośrednio z diagnozowanych pojazdów i wysyłania ich do odpowiednich osób. Dzięki temu od razu po wykryciu problemu można podjąć czynności naprawcze, zapobiegając tym samym poważniejszym, kosztownym awariom.

Źródło: TomTom Telematics – Monitoring pojazdów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here